برگزاری مراسم روز جهانی تالاب ها در کنار تالاب بین المللی گاوخونی

برگزاری مراسم روز جهانی تالاب ها در کنار تالاب بین المللی گاوخونی

                                       

 

روز دهم بهمن سال ۱۳۹۳ به دعوت جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست اصفهان و انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی ورزنه و با حمایت اداره کل حفاظت محیط زیست و کمیته آب اتاق بازرگانی اصفهان، جمع کثیری از اعضای تشکل های زیست محیطی و فرهنگی اصفهان و همچنین مشارکت مردم شهر ورزنه و روستاهای اطراف آن، مراسم روز جهانی تالاب ها در کنار تالاب بین المللی گاوخونی برگزار شد.

                            

درحاشیه ی تالاب گاوخونی و در کنار برنامه سخنرانی، بسیاری از شرکت کنندگان با پوشیدن کاور به رنگ های پرچم ایران شعار «گاوخونی زنده می ماند» را ترسیم کردند.

                                             

در این مراسم که با حضور سه هزار نفر از فرهیختگان محلی و استانی، دانشگاهیان دانشگاه های صنعتی، اصفهان و آزاد اصفهان و همچنین اهالی شهر ورزنه در جمعی دوستانه و در یک روز کامل برگزار شد، حاضرین از سخنرانی های جناب آقای دکتر عیسی کلانتری مشاور رئیس جمهور، جناب آقای مهندس ظهرابی مدیر کل اداره محیط زیست اصفهان و سرکار خانم عظیم پور نماینده جمعیت بهره مند شدند.

در بخش سخنرانی علمی برنامه نیز دو نفر از اساتید دانشگاه، آقای دکتر جلالیان و آقای دکتر خاتون آبادی مطالعات و تحقیقات خود را در زمینه ی پیامدهای خشکی تالاب ارایه کردند. همچنین سخنرانی جناب آقای زارع که از تجربیات خود در زمینه نجات تالاب کمجاب صحبت کردند با استقبال شرکت کنندگان مواجه شد.